یک ماه پیش و در سالروز حماسه انقلابی مردم سعدآباد (12دی 57) یادواره شهداء شهر سعدآباد و روستای آل یوسفی برگزار گردید، از هرچه که بگذریم از غیبت مسئولان دعوت شده استانی و طراز اول نمی شود گذشت، مدیر کل بنیاد شهید تنها مهمان این مراسم بزرگ بود، اما آن طور که پرس و جو کرده ایم دیگرانی هم دعوت بوده که حضور نیافته و حتی نماینده ای هم نفرستادند.

اگر چه حماسه مردم سعدآباد از حیث قدمت و ابعاد به قد و قامت قیام 15 خرداد و دیگر قیام ها و حوادث شهرهای بزرگ نیست لیکن در در استان از حیث عمق، یگانه بودن و پیشتازی دارای اهمیت و در مقام اول قرار دارد که درست چهل روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مردمی آن قدر بصیر و آگاه باشند علیه رژیم ستم شاهی قیام کرده و شهدایی تقدیم نمایند.

بزرگ داشت سالروز قیام مردم سعدآباد، نه یادواره پر ارج شهداء یک شهر بلکه نقطه عطف مبارزات قبل از انقلاب مردم استان می باشد. شاید زبان لال رسانه ای سعدآباد باعث شده که خیلی ها ندانند از بعد سیاسی و مبارزاتی سعدآباد هیچ کم از مرکز استان نداشته و اتفاقا شاخص هم بوده است.

انتظار می رود کلیه مدعوین به مراسم شهدا سعدآباد که بی مهری کرده و در این مراسم حاضر نشدند علت غیبت خود را به اذعان عمومی توضیح دهند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 بهمن 1392    | توسط:     | طبقه بندی: یادواره شهداء،  تذکر اصلاح،     | نظرات()