به زودی ثبت نام نامزدهای داوطلب برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز می شود و از این انتخاب، افرادی بیرون می آیند که برای حداقل چهار سال، زبان مردم شهر خواهند بود. متاسفانه در دوره گذشته به دلایلی مردم زبان لالی را برای خود برگزیده که بخش عمده مشکلات فعلی نیز معلول همین انتخاب است.

بر زمین ماندن پیگیری در زمینه رفع مشکلات باغداران، اشتغال جوانان، اجرایی شدن مصوبات هیئت دولت در مورد سعدآباد، ایجاد و توسعه زیر ساخت های فرهنگی، ارتقاء ادارات فعلی و استقرار واحد های اداری مورد نیاز دیگر، ارتقاء جایگاه سعدآباد در استان و بسیاری موارد دیگر همه و همه اموری است که می بایست از طریق شورا پیگیری گردد ولی یا انجام نشده و یا بی نتیجه مانده است.

استفاده انتخاباتی از مسایل باعث شد چند ماه پیش، وعده داده شود که بزودی آرزوی دیرینه مردم در شهرستان شدن سعدآباد محقق خواهد شد و بعد خود اعضاء شورا {به جز یک نفر} جرات حضور در جلسه ای که برای این منظور مردم را دعوت کرده بودند، نداشتند.

اخیرا نیز گزارشی از عملکرد شورا در دو بنر بزرگ سر میدان گندم نصب گردیده که در آن کارهای انجام گرفته توسط شهرداری مانند آسفالت نمودن کوچه ها را فعالیت شورا عنوان نموده اند ولی دریغ از یک عملکرد شورا در زمینه فرهنگی و مذهبی شهر؛

امروز بسیاری از جوانان و مردم از وضعیت شهر راضی نبوده و بسیاری از جوانان از آن مهاجرت می نمایند که این آینده سعدآباد را در هاله ای از ابهام برده است. توجه به سعدآباد در اولویت چندم مسئولین استان و شهرستان هم قرار نداشته و متاسفانه حسابی بر روی سعدآباد باز نمی کنند.

حضور نخبگان جوان علمی و تحصیل کرده در صحنه انتخابات شورا یک ضرورت و یک تکلیف و گره گشای مشکلات امروز سعدآباد خواهد بود زیرا نخبگان جوان نه ترس از منافع و ترس از جایگاه دارند که در برابر دفاع از حق مردم سکوت کنند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 23 فروردین 1392    | توسط:     | طبقه بندی: طرح بحث،     | نظرات()