مسجد صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف سومین مسجدی است که در سعدآباد احداث گردیده است، ساختمان اولیه این مسجد بسیار ساده بوده ساختمان قدیمی فعلی بعدها توسط اهالی شهر و نمازگزاران بازسازی گردیده است. قطعه زمینی به نیت حسینیه توسط واقف به زمین مسجد ملحق که اتاقی جهت روضه خوانی در آن ساخته شده و بعد ها محل زندگی خادم مسجد و در آخر هم به دفتر کانون فرهنگی هنری نور تبدیل گردید.

در سمت دیگر زمین ملحق شده سرویس بهداشتی و آبدارخانه ای قرار داشت که تازمان تخریب و احداث شبستان جدید مورد استفاده بود.

خیلی ها می دانند که بامدد الهی و زحمات زیاد دو منزل مسکونی همجوار مسجد خریداری و به مجموعه فضاهای قبلی اضافه گردید. در جریان ساخت شبستان جدید مسجد بخشی از زمین موقوفه حسینیه زیر ساختمان شبستان قرار گرفت که احکام مسجد برآن بار نمی شود.

در یکی دو سال اخیر موقع اعلام مراسم فاتحه به خطا مکان مراسم مسجد صاحب الزمان(عج) برای برادران و حسینیه همجوار جهت خواهران اعلام می گردد که گویا منظور شبستان قدیمی مسجد می باشد. با توجه به احکام خاص بانوان و حرمت توقف در مسجد نامیدن مکانی که مسلما مسجد بوده و سالها در آن نماز خوانده شده است، موجب ایجاد غفلت در بانوان و انجام کار حرام بر افراد مشمول احکام خاص می گردد. از این رو لازم است از باب نهی از منکر اطلاع رسانی گردد که آن مکان نیز مسجد می باشد تا ناخودآگاه مرتکب حرام نگردند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 آذر 1391    | توسط:     | طبقه بندی: تذکر اصلاح،  مسئله شرعی،     | نظرات()