با فرا رسیدن ایام تبلیغ ماه محرم و انتشار خبر حضور تعدادی از روحانیون مکرم در شهر، مجددا برخی افراد بیمار دل دست به فتنه آفرینی زده تا نسبت به شخصیت و اهداف این حضور تردیدها و شبهاتی را در جامعه منتشر نمایند. این فتنه انگیزی در ادامه حرکت های چند ساله ی اخیر صورت می گیرد که حضور روحانیون را با هدف امامت جمعه تعریف نموده

و با انواع توطئه ها سعی در طرد ایشان شده و حتی بی احترامی هایی صورت گرفت که متاسفانه با سکوت معنا دار برخی مسئولین مرتبط نیز همراه بوده است. از این رو به پاسخ چند سوال در این خصوص می پردازیم:

1-     حضور روحانیون در سعدآباد با چه هدفی صورت می گیرد؟

پاسخ: مسئله ایام تبلیغی و حضور روحانیت در مناطق مختلف در راستای تبیین و انتشار دین و مذهب حق شیعه بوده و موضوعی کاملا عادی و جا افتاده می باشد لیکن عده ای مغرض حضور روحانیت ولایت مدار را بر نمی تابند و برای جلوگیری از ادامه حضور روحانیت، نسبت به هدف حضور ایشان شبهه مطرح می کنند تا جایی که مسئولان را به خطا انداخته و برای مردم سوال در این خصوص پیش می آید.

2-     روحانیون از کجا و با چه مجوزی به سعدآباد می آیند؟

پاسخ: اولا برای تبلیغ دین نیاز به مجوز گرفتن از این و آن نیست، بلکه وجود مراکزی مانند دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه و طرح هجرت جهت اعزام مبلغ، برای ساماندهی و هماهنگی در این خصوص و احیانا رفاه خود مبلغین بوده و بسیاری از طلاب حوزه بدون تحت پوشش قرار گرفتن مراکز اعزام مبلّغ بصورت انفرادی یا گروهی به مناطق کشور سفر می کنند. ثانیا این از مظلومیت روحانیت شیعه است که عادی ترین مورد یعنی حضور روحانی باید با مجوز و حکم باشد وگرنه روحانی احترام نمی شود و حمایت نمی گردد.

3-     چرا روحانیونی که در چند سال اخیر به سعدآباد آمده اند از دوستان طلاب شهر هستند؟

پاسخ: اولا طبیعی است که طلاب و روحانیون با هم اگر دوست هم نباشند باز گرم بگیرند. ثانیا پس از چند سال عدم حضور روحانی، با تلاش طلاب شهر مجددا دغدغه حضور روحانی و مبلّغ در شهر بوجود آمده و طبعا افرادی که با هماهنگی طلاب شهر در سعدآباد حضور یافته اند برخی دارای اندک آشنایی قبلی بوده که در جریان همین پیگیری برای حضور روحانی، بوجود آمده است.

ثالثا متاسفانه شاهد بوده ایم که در چند ساله اخیر علارغم روحیه مهمان نوازی مردم، در برهه هایی از روحانیون پذیرایی در خور شان مهمان بعمل نیامده و به تناسبِ افراد مسئول، دیگران نیز نسبت به مهمان نمودن و حتی تهیه غذا برای ایشان، غفلت و دریغ ورزیده تا جایی که این موضوع موجب آبروریزی برای شهر و تذکر دیگران گردید. از این جهت برای جلوگیری از تکرار این اشتباه، سعی بر آن بوده بمحض حضور روحانیت در شهر با ایشان ارتباط برقرار شده و نسبت رفع مایحتاج ایشان اقدام گردد.

رابعا، ضمن ابراز تشکر  و دعای خیر برای مسئولان محترم آموزش و پرورش سعدآباد برای در اختیار قراردادن خانه معلم از سال 87 تاکنون، لازم به تذکر است وضعیت فعلی ساختمان مذکور کاملا غیر بهداشتی و دون شان برای حضور میهمان بوده و به نظر می رسد از سال 87 که توسط بچه های مسجد صاحب الزمان (عج) نظافت و شستشو گردیده تاکنون نظافت نشده است. باید دانست وظیفه میهمان مهیا نمودن خانه میزبان نیست.

نوشته شده در تاریخ جمعه 3 آذر 1391    | توسط:     | طبقه بندی: تذکر اصلاح،  طرح بحث،     | نظرات()