مطلب جا افتاده از قبل (مشکل حقوق کارکنان شهرداری همچنان حل نشده است)

روز جمعه 14/7/91 بنده خدایی بین دو نماز برای پاسخ به تذکر هفته قبل امام جمعه محترم در مورد شش ماه حقوق نگرفتن کارگران زحمت کش شهرداری سخنانی را ابراز داشت. از تنظیم نبودن سیستم صوتی مصلی که باعث نامفهوم بودن سخنرانی ها می شود که بگذریم،

پاسخ ارائه شده از هر دری سخنی داشت الا از پرداختن مفصل به موضوع و ارائه پاسخ به مردم. برای تنویر افکار عمومی چند نکته ای را به سبک منبر تقدیم خوانندگان عزیز می کنیم.

1-     لازم بود خود شهردار محترم که هم از شخصیت های وجیه و هم مردمی هستند برای پاسخ گویی اقدام می کردند زیرا پاسخگویی بر عهده ایشان است ضمن اینکه انتظار حضور و ارتباط بیشتر از این با مردم و نخبگان شهر برای حل مشکلات می رود.

2-     گفته می شود که شهرداری مقروض تحویل گرفته اند؛ یکبار میزان دقیق بدهی شهرداری و علت این بدهی را به مردم بگویند، بخصوص که سالانه، کمک هایی از محل مازاد درآمد نفت به شهر صورت می گرفته است و برای اثبات صداقت در دلسوزی برای شهر، لطف کنند با افرادی که اسباب این بدهی میلیاردی را فراهم کرده اند، قطع رابطه کرده و پیگیر برگرداندن بیت المال تلف شده ی سعدآباد گردند.

3-     وقتی بی توجهی مردم به نشست عمومی قبلی شورا و تعطیلی آن جلسه، با سخن از پیگیری های شخصی{مدرک دارم، مدرک  ارائه می دهم} و 12 دقیقه گزارش عملکرد{طرح های عمرانی} از 30 دقیقه، را مقایسه می کنیم، بوی چهره نمایی برای انتخابات آینده شوراها از آن می آید و نباید از مکان و زمان مقدس نماز جمعه چنین بهره برداری هایی صورت گیرد.

4-     گفته شده که شهردار باید جیبش پر باشد – تا بتواند کار بکند-  یا {ایشان} ضرر کرد، بله اگر قرار باشد کسی برای منافع مادی یک شهرداری فلک زده را قبول کند مطمئنا ضرر کرده ولی اگر کسی برای خدمت به مردم و رفع مشکلات گام بردارد اصلا ضرر نکرده است.

5-     همکاری مردم نباید خلاصه در رها نکردن آب، توجه به فضای سبز و نریختن زباله ختم شود، آیا مشارکت مردم فقط برای ایام انتخابات لازم است، آیا نمی شود از ظرفیت مردمی و از راه های قانونی برای توجه دادن مسئولان استفاده کنند؟

 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 آبان 1391    | توسط:     | طبقه بندی: منبر نقد،  تذکر اصلاح،     | نظرات()